Spotkanie z poezją Jana Brzechwy

W dniu 23.11.2016 r. dzieci z grup "Smerfy" i "Myszki" pod kierunkiem wychowawczyń, p. K. Wawrzyniak-Madej i p. K.Minichowskiej przygotowały dla rodziców wieczorek poetycki pod hasłem "Spotkanie z poezją Jana Brzechwy"

Miesiące jesienne, zwłaszcza listopad, to czas popołudniowych spotkań z poezją przy świecach. Tak było i w naszym przedszkolu. Dzieci z najstarszych grup postanowiły zaprezntować swoim rodzicom przygotowywane od kilku tygodni wiersze jednego z najwybitniejszych poetów dla dzieci, Jana Brzechwy.  Zebrani mogli usłyszeć takie wiersze jak: ""Zuk", "Zoo", Żaba", "Leń" i wiele innych dobrze wszystkim znanych utworów. Całemu wydarzeniu towarzyszyła podniosła atmosfera ciszy i skupienia. Mali atyści dali z siebie wszystko. Wiersze poety, zabawnie skonstruowane i z morałem w finale, wprowadziły wszystkich w rozbawienie i były hucznie oklaskiwane brawami. Po tak brawurowym wystepie mali artyści zostali narodzeni słodkimi upominkami w postaci jajka-niespodzianki. Na koniec, po wyśmienitej "strawie dla ducha" przyszedł czas na słodki poczęstunek "dla ciała"- zebrani mieli okazję skosztować ciast i herbatki przygotowanych przez rodziców. To listopadowe popołudnie na długo pozostanie w pamięci przedszkolnej społeczności.