Kalendarz uroczystości

RODZAJ IMPREZY

wrzesień

„Sprzątanie świata”

Udział w ogólnopolskiej akcji sprzątania świata.

30 wrzesień

Dzień Chłopca

Zabawa przy muzyce, poczęstunek i prezenty dla chłopców.

14 październik

Uroczystość wewnątrz placówki. Przygotowanie przez dzieci laurek

i wręczenie ich wraz z życzeniami wszystkim pracownikom placówki na wszystkich stanowiskach.

6 grudzień

Spotkanie z Mikołajem

Wizyta Mikołaja połączona z rozdaniem dzieciom upominków.

grudzień

Międzygminny Konkurs Recytatorski

Osłuchanie prezentacji konkursowych dzieci z różnych przedszkoli,  poczęstunek, przyznanie nagród.

grudzień

Wigilia

Symboliczna  kolacja wigilijna, połączona ze składaniem

życzeń i śpiewaniem  kolęd .

styczeń

Uroczystość z udziałem Babć i Dziadków. Wręczenie własnoręcznie

wykonanych  upominków, poczęstunek poprzedzony częścią artystyczną  przedstawioną przez dzieci.

styczeń

luty

WOŚP

Kostiumowy Bal Karnawałowy

Zabawa taneczna powiązana ze zbiórką pieniędzy.

Zabawa taneczna z udziałem wszystkich                                                                                                                                                                                                                                                  oddziałów - zabawy , konkursy.

marzec

Zabawa przy muzyce, poczęstunek i upominki dla dziewczynek.

marzec

Święto wiosny

Żegnamy zimę - witamy wiosnę: zabawy z Marzanną.

kwiecień

Dzień Służby Zdrowia,

Spotkanie z przedstawicielem służby zdrowia, złożenie

życzeń pani pielęgniarce.

Dzień Strażaka

Wycieczka do jednostki Straży Pożarnej. Złożenie życzeń.

Dzień Matki i Ojca.

Zaproszenie rodziców do przedszkola, wspólne zabawy na terenie                                                                                              przedszkola, program artystyczny połączony         z poczęstunkiem - ognisko.

Dzień Dziecka -    Festyn Rodzinny

Występy dzieci, gry i zabawy na świeżym powietrzu, koncerty                                                                                                         zespołów muzycznych, konkursy, malowanie twarzy, grillowanie.

czerwiec

Międzygminny Konkurs Tańca Przedszkoli i Oddziałów Przedszkolnych „Tanie z Przedszkolakami”

Uroczyste rozpoczęcie, występy konkursowe, poczęstunek,                                                                                                               rozdanie nagród.

czerwiec

Występy artystyczne, pożegnanie najstarszej grupy.