2013

I MIĘDZYGMINNY KONKURS RECYTATORSKI DLA PRZEDSZKOLAKÓW „ŚWIĘTY MIKOŁAJ W POEZJI DLA DZIECI”

WRZĄCA WIELKA 2013

W dniu 12 grudnia 2013 r. w Przedszkolu we Wrzącej Wielkiej odbył się I Międzygminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt. "Święty Mikołaj w poezji dla dzieci".Wzięły w nim udział dzieci w wieku 5 - 6 lat.Do udziału zgłosiły się:Przedzkole Publiczne Wrząca Wielka, Samorządowe Przedszkole w Babiaku, Zespół Szkół w Brdowie, Przedszkole Miejskie w Dąbiu, Zespół Przedszkolno - Żłobkowy "Bajkowy Pałac", Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grzegorzewie, Szkoła Podstawowa w Korzeczniku, Przedszkole Miejskie nr 6 w Kole, Prywatne "Tęczowe Przedszkole", Przedszkole Miejskie nr 1 w Kole.

Uroczystość zorganizowana przez p. Katarzynę Wawrzyniak i p. Karolinę Florjańczyk przebiegła w bardzo podniosłej atmosferze. Konkurs swoją obecnością uświetnił Wójt Gminy Koło p. Piotr Fret, który życzył wszystkim uczestnikom powodzenia i wszystkiego co najlepsze z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Małych artystów oceniało Jury w składzie: przewodnicząca p. Justyna Migus – instruktor ds. kultury w Miejskim Domu kultury w Kole, Sekretarz Gminy koło, p. Żaneta Siwińska i nauczyciel języka polskiego w gimnazjum w Sokołowie, p. Małgorzata Szafoni.

Nagrody w konkursie oraz słodki poczęstunek dla dzieci ufundował Wójt Gminy Koło oraz Przedszkole we Wrzącej Wielkiej.

Nagrodzeni zostali:

I miejsce - Zuzanna Bylińska (Przedszkole Miejskie w Dąbiu).

II miejsce - Natalia Derlińska (Przedszkole Miejskie nr 1 w Kole)

III miejsce - Miłosz Banasiak (Przedszkole Publiczne Wrząca Wielka).

Wyróżnienia:

1. Nadia Szkudlarek (Szkoła Podstawowa w Korzeczniku)

2. Sara Rogowska (Przedszkole Miejskie nr 6 w Kole)

3. Hanna Ostrouch ( Prywatne "Tęczowe Przedszkole"

4. Julia Gałązka (Zespół Szkół w Brdowie).