2014

II MIĘDZYGMINNY KONKURS RECYTATORSKI DLA PRZEDSZKOLAKÓW „Hu! Hu! Ha! Idzie zima zła.”

WRZĄCA WIELKA 2014

Dnia 15.12.2014r. o godz. 10.00 w Przedszkolu Publicznym we Wrzącej Wielkiej odbył się II Międzygminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pt.: „Hu! Hu! Ha! Idzie zima zła.”  Impreza była sponsorowana przez Wójta Gminy Koło p. Piotra Freta, firmę Wood-Mizer Industries Sp. z o.o. oraz  Ludowy Bank Spółdzielczy w Strzałkowie oddział w Kole .

Wierszyki prezentowało 24 dzieci  z 13 placówek. W skład jury weszły: p. Agnieszka Szafrańska ( instruktor ds. kultury w MDK w kole)-przewodnicząca jury, p. Małgorzata Szafoni (polonista z Gimnazjum w Sokołowie)-członek jury, p. Elżbieta Szarecka (wiceprzewodnicząca Komisji Oświaty i Wychowania w Gminie Koło ) – członek jury.   Wykonawcy prezentowali bardzo wysoki i wyrównany poziom, dlatego członkom jury było bardzo trudno wyłonić najlepszych.

Wyniki zmagań konkursowych:

I miejsce – Antonina Antkiewicz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzegorzewie.

II miejsce – Natalia Pawłowska z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Kole.

III miejsce – Oliwia Andrzejewska z Przedszkola Niepublicznego w Korzeczniku.

Wyróżnienia:

-Nina Góralska ze Szkoły Podstawowej w Budkach Nowych,

-Małgorzata Obiała z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Kole,

-Szymona Budynek z Zespołu Szkół w Kościelcu,

-Wiktoria Książkiewicz z Przedszkola Publicznego we Wrzącej Wielkiej,

-Jakub Kałużny z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Łubiance,

-Michalina Michalak z Zespołu Szkół w Rysinach.

Zwycięskie placówki otrzymały statuetki, a wszystkie dzieci dyplomy i wspaniałe nagrody za zajęte miejsca , wyróżnienia i udział w konkursie.