V Międzygminny Konkurs Recytatorski

dla Przedszkolaków "Świąteczna Gwiazdka" WRZĄCA WIELKA 2017

W dniu 15.12.2017r. w Przedszkolu Publicznym we Wrzącej Wielkiej zorganizowano V Międzygminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pod hasłem „Świąteczna Gwiazdka” Wrząca Wielka 2017. W Konkursie zorganizowanym przez Przedszkole Publiczne we Wrzącej Wielkiej i Gminę Koło wzięło udział 64 dzieci z 25 placówek oświatowych z terenu powiatu kolskiego z gmin: Koło, Kłodawa, Osiek Mały, Kościelec, Babiak, Grzegorzew, Przedecz, Dąbie i z miasta Koła. Uroczystość Konkursowa odbyła się w tym roku,  zgodnie z tematyką przewodnią, w wyjątkowym nastroju Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkich zebranych zaszczycili swoją obecnością goście honorowi: p. Sławomira Kurpik - starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu Delegatura w Koninie oraz p. Mariusz Rybczyński - zastępca Wójta Gminy Koło.

Celem Konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności recytatorskich przedszkolaków, zainteresowanie dzieci poezją i wspieranie działań twórczych naszych milusińskich. W skład Komisji Jurorskiej oceniającej małych wykonawców wchodziły:  p. Agnieszka Szafrańska - przewodnicząca Jury - inspektor ds. kultury w Miejskim Domu Kultury w Kole, p. Elżbieta Szarecka - członek Jury - Wiceprzewodnicząca Rady Gminy w Gminie Koło, emerytowana nauczycielka wychowania przedszkolnego i p. Małgorzata Szafoni - członek Jury - nauczyciel polonista w Szkole Podstawowej im. Idei Olimpijskiej w Sokołowie. Komisja Jurorska oceniając występy dzieci brała pod uwagę w szczególności: dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie, interpretację tekstu i kulturę słowa a także "ogólny wyraz artystyczny" (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój). Wszystkie występy dzieci zostały ocenione na bardzo wysokim poziomie. Decyzją Jury postanowiono przyznać trzy podwójne nagrody główne  i 10 wyróżnień.

Nagrody zdobyli:

I miejsce ex aequo:

• Martyna Drzewiecka z Przedszkola Publicznego w Powierciu (opieka artystyczna p. Anna Sujecka)
  • Szymon Tomalak z Przedszkola Gminnego w Przedczu (opieka artystyczna p. Wioletta Janicka)

II miejsce ex aequo:

• Laura Szafrańska z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Kole (opieka artystyczna p. Izabela Nuszkiewicz)
  • Antonina Rutkowska ze Szkoły Podstawowej w Kościelcu (opieka artystyczna p. Anna Zagozda)

III miejsce ex aequo:

• Helena Stefaniak z Przedszkola Publicznego we Wrzącej Wielkiej (opieka artystyczna p. Małgorzata Osińska)
  • Nadia Zwolińska ze Szkoły Podstawowej w Budkach Nowych (opieka artystyczna p. Beata Dopierała)

Wyróżnienia:

• Wojciech Ostrowski z Przedszkola Publicznego we Wrzącej Wielkiej (opieka artystyczna p. Małgorzata Osińska)
  • Aleksandra Przybył ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole im. Marii Konopnickiej (opieka artystyczna p. Patrycja Kubsik)
  • Natalia Górzyńska z Przedszkola Miejskiego nr 6 w Kole (opieka artystyczna p. Katarzyna Sołohub)
  • Szymon Buliński z Przedszkole Niepublicznego w Lubońku (opieka artystyczna p. Aneta Bulińska)
  • Mateusz Maciejewski z Przedszkola Miejskiego w Dąbiu (opieka artystyczna p. Agnieszka Bąkowska-Pajor)
  • Oliwia Wysocka ze Szkoły Podstawowej w Górkach (opieka artystyczna p. Paulina Jóźwiak)
  • Lena Pilarska ze Szkoły Podstawowej w Kiełczewie (opieka artystyczna p. Joanna Tomczyk)
  • Hubert Krygier ze Szkoły Podstawowej w Drzewcach (opieka artystyczna p. Alicja Piguła)
  • Hanna Dąbrowska ze Szkoły Podstawowej w Kościelcu (opieka artystyczna p. Bożena Przybyła)
  • Daria Warszewska z Przedszkola Niepublicznego w Korzeczniku (opieka artystyczna p. Monika Janikowska)

Uczestnicy Konkursu otrzymali świąteczny upominek i dyplom, a dzieci wyróżnione i nagrodzone – dyplomy i wspaniałe nagrody rzeczowe.

Uroczystość konkursowa - nagrody i słodki poczęstunek dla uczestników i ich opiekunów – zostały ufundowane ze środków pozyskanych od sponsorów. Dziękujemy za wsparcie okazane przez firmy: Wood-Mizer z KołaLudowy Bank Spółdzielczy Strzałkowie Oddział w Kole i Ksero-Ekspres z Koła