III MIĘDZYGMINNY KONKURS RECYTATORSKI  DLA PRZEDSZKOLAKÓW

„Mój Miś i nie tylko – czyli zabawa i zabawki w poezji dziecięcej”

Wrząca Wielka 2015

W dniu 25.11.2015 r., w Dniu Pluszowego Misia,  w Przedszkolu Publicznym we Wrzącej Wielkiej zorganizowano III Międzygminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków pod hasłem „Mój Miś i nie tylko – czyli zabawa i zabawki w poezji dziecięcej” Wrząca Wielka 2015. W Konkursie wzięło udział 46 dzieci z 18 placówek oświatowych z terenu powiatu kolskiego z gmin: Koło, Kłodawa, Osiek Mały, Kościelec, Babiak, Grzegorzew, Przedecz, Dąbie i z miasta Koła. W Konkursie nasze przedszkole reprezentowane było przez Ninę Lewandowską i Adama Biernackiego z grupy "Smerfy" i Gabrysię Kwiatkowską z grupy "Myszki". W skład Komisji Jurorskiej oceniającej małych wykonawców wchodziły:

- p. Agnieszka Szafrańska - przewodnicząca Jury - inspektor ds. kultury w Miejskim Domu Kultury w Kole

- p. Elżbieta Szarecka - członek Jury - Wiceprzewodnicząca Rady Gminy w Gminie Koło, emerytowana nauczycielka wychowania przedszkolnego

- p. Małgorzata Szafoni - członek Jury - nauczyciel polonista w Gimnazjum im. Idei Olimpijskiej w Sokołowie

Wszystkie występy dzieci zostały ocenione na bardzo wysokim poziomie. Decyzją Jury postanowiono przyznać trzy nagrody główne i trzy wyróżnienia.

Miejsce I przypadło Gabrieli Michalak ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Kole, opieka artystyczna p. Elżbieta Łuczak ,

miejsce II – Filipowi Królowi ze Szkoły Podstawowej w Kiełczewie, opieka artystyczna p. Anna Chojnacka,

miejsce III – Mikołajowi Danielewiczowi z Przedszkola Niepublicznego w Korzeczniku, opieka artystyczna p. Monika Gałdyn-Stasiak.

Wyróżniania otrzymali:

Agata Hugo-Bader z Przedszkola Gminnego w Przedczu, opieka artystyczna p. Wioletta Janicka;

Iga Błaszczyk z Przedszkola Publicznego w Powierciu, opieka artystyczna p. Ewa Machnik

Nadia Gadomska z Przedszkola Miejskiego nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi „Czerwony Kapturek” w Kole, opieka artystyczna p. Ewa Komorowska i p. Aneta Bartłomiejczak.

Uczestnicy Konkursu otrzymali pamiątkowe książeczki i dyplomy, a dzieci wyróżnione i nagrodzone – dyplomy i nagrody rzeczowe.

Uroczystość konkursowa - nagrody i słodki poczęstunek dla uczestników i ich opiekunów – zostały ufundowane ze środków pozyskanych od sponsorów. Dziękujemy za wsparcie okazane przez firmy: Woodmizer z Koła, Ludowy Bank Spółdzielczy w Strzałkowie, Oddział w Kole i Ksero – Ekspres z Koła.