Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

W dniu 27 kwietnia 2017 r. dzieci z grupy ""Smerfy" I "Myszki" pod kierownictwem wychowawczyń, p. Kasi Wawrzyniak-Madej i p.Kasi Minichowskiej wystawiły uroczystą akademią z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który przypada na 2 dzień maja. Na to niezwykłe wydarzenie zostali zaproszeni Szanowni Rodzice małych wykonawców.

Starszaki z naszego przedszkola postanowiły uczcić nasze barwy ojczyste. Wierszem, piosenką oraz tańcem przpomniały wszystkim zebranym nasze symbole narodowe i najważniejsze miejsca w Polsce. Przedszkolaki w czasie okolicznościowego spotkania zwróciły uwagę na symboliczną wymowę barw polskiej flagi i to, jak symbole narodowe należy szanować. Gospodarze wraz z gośćmi odśpiewali na poczatku uroczystości Hymn Polski, następnie dzieci recytowały wiersze o fladze, godle, stolicy naszego kraju - Warszawie, rzece Wiśle i polskich górach. Nie zabrakło też piosenek o Ojczyźnie i tańców ludowych. Całemu wydarzeniu towarzyszyła niezwykła atmosfera skupienia i powagi. Dzieci po występie otrzymały burzę oklasków. Ten dzien na długo pozostanie w pamięci przedszkolnej społeczności.