WYCIECZKA DO POZNANIA

14 czerwca 2018 roku wychowankowie Publicznego Przedszkola we Wrzącej Wielkiej  wraz ze swoimi rodzicami oraz wychowawcami wybrali się do Poznania na największą w Polsce wystawę budowli z klocków LEGO oraz do Zoo.

Celem wyjazdu było połączenie edukacji z zabawą. Wystawa budowli z klocków Lego dostarczyła niesamowitych wrażeń. Dzieci z dużym zaciekawieniem oglądały wystawę. Precyzja konstrukcji z tak małych klocków różnych budowli, pojazdów, statków oraz postaci wzbudziła wielkie zainteresowanie. Dużą frajdą był kącik zabaw, pełen kolorowych klocków, gdzie można było tworzyć własne konstrukcje. Dzieci miały okazję rozbudzić swoją wyobraźnię i pomysłowość, ćwiczyć umiejętności manualne. Po chwili odpoczynku przejechaliśmy do Nowego Zoo w Poznaniu, gdzie dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki. Przemierzając alejki ogrodu, oglądały z bliska zwierzęta, poznały ich wygląd i tryb życia. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.

W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory wzajemnie dzieliły się wrażeniami z wycieczki.