,,Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej.’’

W dniu 10. 12. 2018 grupa Smerfy  w związku z wprowadzeniem do szkoły Ogólnopolskiego Programu Edukacji Stomatologicznej ,,Niesamowity Świat Higieny Jamy Ustnej.’’ wzieła udział w poświeconym temu tematu spotkaniu.

Celem Programu Instytutu Blend-a-med Oral-B jest wspieranie dzieci w procesie uczenia się o właściwej higienie jamy ustnej oraz wykształcanie odpowiednich nawyków dbania o zdrowie. Na początku dzieci obejrzały składajacy się z trzech części film. Po obejrzeniu każdej części uczniom zadawane były pytania, aby utrwalić wiedzę zdobytą podczas spotkania.

Po obejrzeniu filmu pielęgniarka szkolna - Pani Anna Kupińska przeprowadziła pogadankę. W jej trakcie zademonstrowano uczniom sposób szczotkowania zębów, używania nici dentystycznej oraz płukania, które pozwolą dzieciom lepiej dbać o higienę jamy ustnej.