Sześciolatki uczą się jak ratować życie

W dniu 09.01.2020 sześciolatki odwiedziła pani Dorota Ciuraj ze Szkoły Podstawowej im. Tony Halika we Wrzącej Wielkiej i zapoznała dzieci z podstawami ratownictwa przedmedycznego.

Celem spotkania było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Dzięki udziałowi w spotkaniu z p. Dorotką dzieci nauczyły się radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Bardzo ważne jest wprowadzenie tematyki pierwszej pomocy i oswajanie z nią najmłodszych, bowiem kiedy dorosną, nie będą się bały udzielać pierwszej pomocy.Zajęcia w naszym przedszkolu były połączeniem zabawy z przekazaniem bardzo istotnej wiedzy, która może w przyszłości zaowocować uratowaniem życia. Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem i właśnie dlatego z tą tematyką należy oswajać już od najmłodszych lat.