Jasełkowe Kolędowanie w grupie Sówki

Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości.

Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, już tradycyjnie jak co roku w naszym przedszkolu odbyły się jasełka.

W dniu 14.12.2023 r. dzieci z grupy "Sówki" pod kierownictwem p. Katarzyny Wawrzyniak-Madej, w specjalnie przygotowanych przez Rodziców kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejemskiej Stajenki przedstawiły sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Na tej wyjątkowej uroczystości gościliśmy Wójta Gminy Koło p. Mariusza Rybczyńskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Koło p. Władysława Włodarczyka, emerytowanych pracowników przedszkola - p. Teresę Puszczyk i p. Krystynę Marciniak, kierownictwo Rady Rodziców - p. Izabelę Dzięgielewską, p. Katarzynę Wiśniewską i p. Małgorzatę Gwiaździńską oraz Rodziców dzieci sześcioletnich.

Nad narodzonym Jezusem czuwały anioły, a do szopy przybyli rozradowani i pełni werwy pastuszkowie. Dzieciątku pokłony złożyli także Królowie i dzieci w strojach krakowskich.

Przedszkolaki świetnie wcieliły się w swoje role, śpiewały również znane kolędy. Towarzyszyło temu wiele pozytywnych emocji.

Młodzi aktorzy spisali się na medal, otrzymując ogromne brawa od publiczności.

Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście- Wojt Gminy Koło p. Mariusz Rybczyński, Przewodniczący Rady Gminy Koło p. Władysław Włodarczyk i Pani Dyrektor Katarzyna Szumna, którzy podziękowali małym wykonawcom i przy okazji złożyli wszystkim obecnym życzenia świąteczne.

Po zakończeniu części artystycznej na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.