Akcja XXVI Podróż do Krainy Bezpieczeństwa

W miesiącu czerwcu i lipcu 2019 r. p. Katarzyna Wawrzyniak-Madej realizowala w grupie 5-latków oraz w grupie dzieci uczestniczących w zajęciach wakacyjnych Akcję XXVI Akademii Zdrowego Przedszkolaka Podróż do Krainy Bezpieczeństwa . Jest to czas wakacyjnych wyjazdów swobody i wypoczynku. I właśnie z tego powodu, by mógł być to czas radości i spokoju zrealizowano z dziećmi zajęcia poświęcone szeroko rozumianym zasadom bezpieczeństwa dziecka. Podczas realizacji akcji dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie kupować produkty żywnościowe, na co zwracać uwagę na etykietach, dzieci uczyły odróżniać zdrowe, czyli bezpieczne produkty żywnościowe od tych niebezpiecznych czyli niezdrowych. Ponadto dzieci poznały zasady bezpieczeństwa w czasie samodzielnego przyżądzania zdrowych kanapek. Poza tym dzieci dowiedziłay się, jak bezpiecznie poruszać się na rowerze, na hulajnodze i na rolkach oraz poznały zasady ruchu drogowego dla rowerzystów.

W realizacji scenariusza wsparciem były pomoce dydaktyczne m.in.: kolorowanki, ilustracje, infografiki oraz bajki ze znanymi dzieciom bohaterami – Raptusiem, Wieprzusiem, Ociupinką i Panią Różą. Ponadto zaproponowano szereg zabaw ruchowych, zajęć plastycznych i kreatywnych, dzięki którym dzieci, poprzez zabawę i bezpośrednie doświadczenie, przyswajały zawarty w scenariuszu materiał.